Провал у спринті, землетрус, відміна змагань

11719
5
Getty Images

Українські біатлоністи невдало виступили у спринті, біля Олімпійського селища пройшов землетрус, перші змагання були відмінені через погодні умови. Про це все і не тільки в нашому дайджесті дня.

Україна

Перший комплект третього дня зимової Олімпіади, де приймав участь український спортсмен, був розіграний в чоловічому скіатлоні. Весь подіум зайняли норвезькі лижники. Досить неочікувану перемогу здобув Сімен Хегстад Крюгер, котрий ще й потрапив в невеличкий завал на старті гонки. Срібло дісталося Мартіну Йонсруду Сунбю, а бронза у Ганса Крістера Холлунда.

Єдиний представник України в цих змаганнях Олексій Красовський виступив невдало. В другій половині гонки лідери обійшли його на коло і Олексій в підсумку став лише 61-м.

1. Сімен Хегстад Крюгер (Норвегія) - 1:16.20,0.

2. Мартін ЙонсрудСунбю (Норвегія) - +8,0.

3. Ганс КрістерХоллунд (Норвегія) - +9,9.

61. Олексій Красовський (Україна) – 1 коло

Німецький біатлоніст Арнд Пайффер став переможцем спринтерської гонки. Дистанцію 10 км він подолав за 23 хвилини 38,8 секунди, не допустивши на двох вогневих рубежах жодного промаху. Друге місце зайняв чех Міхал Крчмарж (0 промахів), третім став італієць Домінік Віндіш (1).

Найкраще з українців виступив Дмитро Підручний, який відстрілявся на нуль – 21-й результат. Артем Прима зайняв 40 місце, Сергій Семенов фінішував 46-м, а Володимир Семаков 78-м. При цьому Мартен Фуркад з трьома промахами посів 8-ме місце.

78. Володимир Семаков (1 + 2) +2: 52.9

Французька фрістайлістка Перрін Лаффон завоювала золоту медаль в дисципліні могул. Друге місце зайняла канадка Жустін Дюфур-Лапуант, яка виграла золото в могулі на Олімпіаді в Сочі в 2014 році. Третьою стала казахстанська спортсменка Юлія Галишева.

Українка Тетяна Петрова закінчила виступи на Олімпійських іграх - 30. Під час другої кваліфікації українка впала на першому трампліні і не зуміла в підсумку показати високий результат.

Справжня драма відбулася в одиночному розряді санного спорту. Німець Фелікс Лох  - головний фаворит змагань - впевнено лідирував після трьох стартів, проте жахлива помилка під час вирішального спуску лишила його не тільки золота, але й медалі. В підсумку він став п’ятим.

Давід Гляйршер завоював золоту медаль. За сумою чотирьох спроб він показав час 3 хвилини 10,702 секунди. Другим став американець Кріс Маздзер (відставання 0,026 секунди), третім - німець Йоханнес Людвіг (+0,230).

Українець Антон Дукач зайняв фінальне 23-те місце. Андрій Мандзій – 40, він непогано виступив в 2 і 3 спробі, але падіння в першому спуску лишило його шансів на високий результат.

1. Давид Гляйршер (Австрія)

2. Кріс Маздзер (США)

3. Йоханнес Людвіг (Німеччина)

Результати дня

Фінали третього дня відкрили сноубордисти в дисципліні слоупстайл. Американець Редмонд Джерард завоював золоту. Друге і третє місця зайняли представники Канади - Максенс Парро і Марк Мак-Морріс.

1. Редмонд Джерард (США) - 87,16

2. Максенс Парро (Канада) - 86,00

3. Марк Мак-Морріс (Канада) - 85,20

Голландець Свен Крамер переміг в змаганнях з ковзанярського спорту на дистанції 5000 метрів. Для Крамера ця золота медаль стала четвертою в кар'єрі на Олімпіадах. Друге місце зайняв канадець Тед-Ян Блумен, а бронзу завоював норвежець Сверре Лунді Педерсен.

1. Свен Крамер (Нідерланди) - 6.09,76.

2. Тед-Ян Блумен (Канада) - +1,860.

3. СверреЛундіПедерсен (Норвегія) - +1,862.

Сьогодні також продовжилися командні змагання у фігуристів.

Олімпійський хокейний турнір (жінки)

Фінляндія - США - 1: 3 (1: 0, 0: 2, 0: 1)

Олімпійські атлети з Росії - Канада - 0:5 (0:0, 0:3, 0:2)

8. Фінляндія - 0

Чотири найкращих команди вийшли у півфінал.

Погода в Пхьончхані погіршується

Сьогодні мав відбутися ще один фінал у чоловічому швидкісному спуску, але за три години до старту організатори вирішили скасувати змагання. Причиною перенесення змагань став сильний вітер, який не дозволяв організувати безпечну роботу підйомника. Медалі в гірськолижному спуску у чоловіків будуть розіграні тепер в четвер 15-го лютого, супер-гігант переноситься з 15-го на 16-те лютого.

Сьогодні теж повинна була пройти кваліфікація слоупстайлі у жінок, але була перенесена через погодні умови на завтра.

В той же час організатори Олімпіади-2018 в Пхьончхані повідомили про можливе похолодання під час Ігор.

«Що стосується прогнозу погоди, то сьогодні буде дуже сильний вітер, така погода протримається до 14-го числа. Потім температура може впасти до - 25 градусів морозу. Рекомендую всім одягатися тепло», - розповів представник оргкомітету Ігор Сон Пек Ю.

Рекорди і цікаві факти

Фігуристка Євгенія Медведєва із команди ОАР встановила новий світовий рекорд в короткій програмі серед жінок в рамках командних змагань. Вона набрала 81,06 бала і оновила власне світове досягнення, встановлене на командному чемпіонаті світу 2017 року Токіо (80,85). Крім того, 18-річній росіянці належать світові рекорди в довільній програмі (160,46) і за сумою двох програм (241,31).

Голландець Свен Крамер - перший чоловік-ковзаняр, який виграв одну дистанцію на трьох різних Олімпіадах. Нікому таке раніше це не вдавалося. Він також встановив олімпійський рекорд, пробігши 5 кілометрів за 6:09.76.

Рікка Валіла – найстарша учасниця жіночого хокейного турніру в історії Олімпіад. У свої 44 роки вона також найстарша жінка, яка представляє Фінляндію на Зимових Олімпійських іграх.

Редмонд Джерард - перший призер зимових Ігор, який народився після 1 січня 2000 року, і є наймолодшим золотим медалістом в сноуборді в 17 років та 227 днів. В більш молодому віці індивідуальну золоту медаль на зимових олімпіадах вигравав лише Тоні Ньємінен (16 років і 261 день) в стрибках з трампліну в далекому 1992 році.

Допінг-проби

Спортсмени, які беруть участь в Олімпійських іграх, перед стартом змагань були перевірені на допінг понад тисячу раз.

«Більше тисячі тестів було проведено на сьогодні, переважна кількість тестів взято поза змаганнями», - розповів медичний директор МОК Річард Баджетт.

Медичний директор МОК підтвердив теж, що під час Ігор в Пхенчхан планується взяти 2,5 тис проб.

Землетрус неподалік Олімпійського селища

В 150 км від Олімпійського селища пройшов землетрус магнітудою 4,6 бала. Учасників Ігор, уболівальників і журналістів попросили бути обережнішими. На даний момент немає повідомлень про жертви.