5845
5
Getty Images. Олександр Абраменко
Україна

Сьогодні на Олімпіаді в Пхьончхані проходила невелика кількість змагань, а українці виступали лише в одному виді спорту – фігурному катанні.

Український дует Олександри Назарової та Максима Нікітіна зупинився за крок від кваліфікації в короткій програмі. За підсумками короткої програми українці отримали 57,97 бала - ця оцінка дозволила їм розміститися на 21-му місці, тоді як в довільну програму в танцях на льоду проходить топ-20.

Перше місце після короткого танцю займає канадська пара Тесса Верчу та Скотт Моїр. Менш ніж на 2 бали від них відстає молода французька пара - Габріела Пападакіс та Гійом Сізерон. Американці Медісон Хаббел та Захарі Донохью поки посідають третє місце.

1.  Тесса Верчу - Скотт Моїр (Канада) - 83,67 (світовий рекорд)
2.  Габріела Пападакіс - Гійом Сізерон (Франція) - 81,93
3.  Медісон Хаббелл - Захарі Донохью (США) - 77,75
...
21. Олександра Назарова - Максим Нікітін (Україна) - 57,97

Результати дня

Норвезький ковзаняр Ховард Лорентс завоював золоту медаль, зумівши показати найкращий час на дистанції 500 метрів. Крім перемоги Лорентсену вдалося встановити новий олімпійський рекорд - 34,41 секунди. Срібло завоював кореєць Чха Мін Гю, а в трійку призерів Ігор увійшов китаєць Гао Тіню.

1.  Ховар Лорентс (Норвегія) - 34.41
2.  Чха Мін Гю (Південна Корея) - 34.42
3.  Гао Тіню (Китай) - 34.65

Збірна Норвегії зі стрибків на лижах з трампліна здобула перемогу в командних змаганнях і виборола золоті олімпійські медалі. Друге місце зайняли німці, третє - поляки.

1.  Норвегія - 1098,5
2.  Німеччина - 1075,7
3.  Польща - 1072,4

Канадські бобслеїсти Джастін Криппс і Олександр Копач і німці Франческо Фрідріх і Торстен Маргіс поділили золото в змаганнях двійок, продемонструвавши однаковий результат - 3.16,86. Бронза дісталася латвійцям Оскарсу Мелбардісу і Янісу Сренге (+0,05).

1. Франческо Фрідріх - Торстен Маргіс (Німеччина)
1. Джастін Кріпс - Олександр Копак (Канада)
3. Оскар Мельбаридіс - Яніс Стренга (Латвія)

Відбулися півфінальні матчі 1/2 фіналу жіночого хокейного турніру:

США -  Фінляндія - 5:0
 Канада -  ОАР - 5:0

Абраменко отримав золоту медаль

Сьогодні в Пхьончхані відбулася церемонія нагородження переможця та призерів у фрістайлі.  Олександр Абраменко піднявся на найвищу сходинку п’єдесталу пошани та отримав довгоочікувану золоту олімпійську нагороду.

Проба В Крушельницького дала позитивний результат на мельдоній

Допінг-проба В російського керлінгіста Олександра Крушельницького, взята на Олімпіаді-2018, виявилася позитивною на мельдоній.
Сьогодні в антидопінгової лабораторії Сеула відкрили другу пробу росіянина, якого підозрюють в порушенні антидопінгових правил під час Олімпійських ігор. Проба В підтвердила наявність в організмі спортсмена мельдоній, забороненого з січня 2016 року.

МОК навряд чи прийме версію російської сторони, що допінг в організм спортсмена був підмішаний кимось з команди. На Олімпіаді в Пхенчхані Крушельницький та Анастасія Бризгалова завоювали бронзу в змаганні змішаних дуетів.

Стриптиз від фігуристки

У французької фігуристки Габріели Пападакіс розстебнулося плаття під час її виступу в дуеті з Гійомом Сізероном. Вже на початку виступу французьких фігуристів у Пападакіс трапилися проблеми з сукнею, після чого глядачі змогли побачити груди спортсменки.

«Я відчула одразу ж це, далі я просто молилася, щоб плаття повністю не злетіло, нічого іншого мені не залишалося. Це мене відволікло. Коли таке трапляється на Олімпіаді - це жахливо. Це розчарування - програти кілька балів через проблеми з костюмом. Це не те, до чого готуєшся, коли тренуєшся», - заявила Габріела після виступу.

Незважаючи на це пара йде на другому місці після короткої програми.

Цікаві факти

Норвегія вже завоювала 28 медалей на ОІ-2018, встановивши новий особистий рекорд. Раніше норвежці брали максимум 26 медалей в 1994 і 2014.

Представники Норвегії і Німеччини взяли медалі на ОІ-2018 у всіх видах змагань зі стрибків з трампліна: командні змагання чоловіків, жіночі змагання і два індивідуальних види у чоловіків.

Вдруге в історії дві збірні отримають золоті медалі в одній дисципліні в бобслеї. Вперше таке сталося на Іграх-1998 у Нагано, коли перше місце розділили екіпажі-двійки з Канади і Італії.