Українська естафета в біатлоні в топ-7, Пасічник в топ-25, ще один допінг-тест провалено

11317
6
Getty Images
Україна

Українські біатлоністи нарешті показали достойний результат, зайнявши сьоме місце в змішаній естафеті. Ірина Варвинець, Юлія Джима, Дмитро Підручний і Артем Прима провели свої етапи без провалів, але й не блискуче. Незважаючи на це, сьоме місце досить непоганий результат, який дає хоч якусь надію на диво в жіночій естафеті.

Перемогу здобула команда Франції на чолі з Мартеном Фуркадом, який в Пхьончхані виграв вже третє золото. Норвегія з одним штрафним колом стала другою, а трійку замкнули італійці. Німеччина, яка майже всю дистанцію лідирувала, в підсумку стала четвертою.

1. Франция Франція (0+4) 1:08:34.3
2. Норвегия Норвегія (1+11) +20.9
3. Италия Італія (0+7) +26.9
7. Украина Україна (0+5) +1:12.1

Двоєборець Віктор Пасічник дуже вдало виступив в першій половині змагань на великому трампліні, зайнявши 21 місце після стрибка. На старт гонки він вийшов з двома хвилинами і трьома секундами відставання від лідера.

Віктор ставив перед собою ціль бути в топ-20, але за підсумками лижної гонки українець фінішував 23 – теж дуже хороший результат. Це найкращий результат серед українців в двоєборстві в історії Олімпіад.

Перемогу відсвяткували німці, які зайняли весь подіум. Йоганнес Рідцек став першим, вигравши у свого співвітчизника Фабіана Рісле лише 0,4 секунди. Ерік Френцель відстав від лідера на 0,8 секунд.

1. Германия Йоганнес Рідцек (Німеччина) - 23:52.5
2. Германия Фабіан Рісле (Німеччина) - 23:52.9
3. Германия Ерік Френцель (Німеччина) - 23:53.3
...
23. Украина Віктор Пасічник (Україна) - 26:39.6

Результати дня

Канадська фрістайлістка Кессі Шарп виборола золото у дисципліні хафпайп. Друге місце посіла французька спортсменка - Марі Мартіно, а третьою стала американка Бріта Сігурні.

1.  Кессі Шарп (Канада) - 95,80
2.  Марі Мартіно (Франція) - 92,60
3.  Бріта Сігурні (США) - 91,60

Канадська пара Тесса Верчу та Скотт Моїр - олімпійські чемпіони у змаганнях танцювальних дуетів. Срібні призери - французи Габріела Пападакіс та Гійом Сізерон програли канадцям менше одного бала. Третім став американський дует Майї та Алекса Шабутані.

Нагадаємо, українська пара Олександра Назарова та Максим Нікітін не змогли пробитись після короткого танцю в топ-20, а разом з тим продовжити змагання.

1.  Тесса Верчу - Скотт Моїр (Канада) - 206,07 (світовий рекорд)
2.  Габріела Пападакіс - Гійом Сізерон (Франція) - 205,28
3.  Майя Шабутані - Алекс Шабутані (США) - 192,59

Жіноча збірна Південної Кореї з шорт-треку золото в естафеті. Срібло завоювали італійки. Китаянки і канадки в фіналі A були дискваліфіковані. Бронза дісталася голландкам.

1.  Південна Корея - 4.07,361.
2. Италия Італія - 4.15,901.
3.  Нідерланди - 4.03,471 (фінал B, світовий рекорд)

Результати матчів плей-офф чоловічого хокейного турніру

США - Словаччина - 5:1 (0:0, 3:1, 2:0)
Словенія - Норвегія – 1:2 ОТ (1:0, 0:0, 0:1, 0:1)
Фінляндія - Південна Корея - 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
Швейцарія - Німеччина - 1:2 ОТ (0:1, 1:0, 0:0, 0:1)

Касаї хоче виступити на дев’ятих ОІ

Японський стрибун з трампліна Норіакі Касаї збирається виступити в Пекіні-2022.

Якщо це станеться, то Ігри-2022 стануть для японця дев'ятими в кар'єрі. 45-річний Касаї вже встановив рекорд, взявши участь в Пхенчхані-2018. До цього жоден спортсмен не виступав на восьми Олімпіадах.

«Я не буду намагатися виступити в Пекіні-2022, я точно там буду», - запевнив Касаї.

Другий позитивний допінг-тест в Пхьончхані

Форвард збірної Словенії і Жига Егліч здав позитивний допінг-тест. Сьогодні CAS було відкрито справу проти 29-річного гравця, чий допінг-тест якого дав позитивний результат на фенотерол.

Рішення по справі Егліча, який повинен покинути олімпійське селище протягом доби, буде винесено після Олімпіади.

Збірна Словенії у вівторок в матчі плей-офф олімпійського турніру програла Норвегії і покинула ОІ-2018.

Цікаві факти

Французький біатлоніст Мартен Фуркад завоював п’яте золото на Олімпіадах в своїй кар’єрі. Він став рекордсменом за цим показником серед французьких спортсменів як серед представників зимових видів спорту, так і літніх.

Німеччина стала першою збірною, яка зайняла весь подіум в двоєборстві, після успіху норвежців в 1936 році.

Джор'єн Тер Морс (ковзанярський спорт, шорт-трек) - перша спортсменка в історії, яка виграла медаль у двох різних видах спорту на Олімпіаді.