Хниченкова не пройшла в довільну програму, рекордна медаль Бьорген

3977
4
Getty Images

Україна

Українська фігуристка Анна Хниченкова не зуміла кваліфікуватися в довільну програму. За коротку програму українка отримала 47.59 бала і зайняла 29 місце. В наступний раунд пройшло 24 найсильніші учасниці.

Лідером після короткої програми стала олімпійська атлетка з Росії Аліна Загитова, в активі якої 82.92 бала – новий світовий рекорд. Її співвітчизниця Євгенія Медведєва з 81.61 балом йде другою. На третьому місці розмістилася канадка Кетлін Осмонд з 78,87 балами.

1. Аліна Загітова - 82,92 (світовий рекорд)

2. Євгенія Медведєва - 81,61

3. Кетлін Осмонд - 78,87

… 29. Анна Хниченкова - 47,59

Жіноча збірна України не змогла пробитися у фінал командного спринту. У своєму півфінальному забігу Тетяна Антипенко і Марина Анцибор посіли останнє, 10 місце.

Перемогу тут відсвяткувала американська пара лижниць Кіккан Рендолл та Джессіка Діґгінс. Представниці США випередили швецьку команду лише на 0,19 секунд, а бронза дісталася норвезьким спортсменкам – 2,97 секунд відставання.

1. США - 15:56.47

2. Швеція - 15:56.66

3. Норвегія - 15:59.44

Чоловіча збірна теж не зуміла пробитися в фінальний раунд, при цьому у своєму півфіналі Андрій Орлик і Олексій Красовський стали десятими, випередивши чотири команди.

Норвежці Мартін Сунбю та Йоганнес Клебо здобули прогнозовані золоті медалі. Другими приїхали Олімпійські атлети Росії, які поступилися 1,71 секунду чемпіонам. Треті – французи з відставанням у 2,02 секунди.

1. Норвегія - 15:56.26

2. ОАР - 15:57.97

3. Франція - 15:58.28

Результати дня

Італійська гірськолижниця Софія Годжа перемогла у швидкісному спуску серед жінок. Лише 0,09 секунд їй поступилась норвежка Рагнхіль Мувінкель. Американська гірськолижниця Ліндсей Вонн, яка була головною фавориткою змагань, стала третьою. Вона програла переможниці 0,47 секунди.

1. Софія Годжа (Італія) - 1.39,22

2. Рагнхіль Мувінкель (Норвегія) - 0,09

3. Ліндсі Вонн (США) - 0,47

Канадський фрістайліст Бреді Леман став володарем золота у дисципліні скі-крос. Друге місце посів швейцарець Марк Бішофбергер. Третім став представник олімпійських атлетів Росії - Сергій Рідзик.

1. Бреді Леман (Канада)

2. Марк Бішофбергер (Швейцарія)

3. Сергій Рідзик (ОАР)

Збірна Норвегії з ковзанярського спорту завоювала золоті медалі в командній гонці переслідування. У фінальному забігу норвежці випередили спортсменів з Південної Кореї, показавши час 3 хвилини 37,32 секунди. Бронза у збірної Нідерландів, яка в забігу за третє місце випередила команду Нової Зеландії.

1. Норвегія - 3:37.32

2. Південна Корея - 3:38.52

3. Нідерланди

Жіноча збірна Японії з ковзанярського спорту завоювала золоті медалі в командній гонці переслідування. У фінальному забігу японки випередили спортсменок з Нідерландів, встановивши олімпійський рекорд - 2 хвилини 53,89 секунди. Голландки показали результат 2.55,48. Бронза у збірної США, яка в забігу за третє місце перемогла команду Канади.

1. Японія

2. Нідерланди

3. США

В матчі за бронзу жіночого хокейного турніру Фінляндія переграла збірну ОАР з рахунком 3:2.

Фінляндія - Росія - 3:2 (1:0 2:1 0:1)

Відбулися теж матчі 1/4 фіналу в чоловічому турнірі, де відбулася головна сенсація на даний момент. Збірна Німеччини неочікуваною переграла Швецію. Також в півфінал пробилися ОАР, Канада і Чехія.

Чехія - США - 3:2 (1:1, 1:1, 0:0, 0:0, по буллітам - 1: 0)

Росія - Норвегія - 6:1 (3:0, 2:1, 1:0)

Канада - Фінляндія - 1:0 (0:0, 0 0, 1:0)

Швеція - Німеччина - 3:4 ОТ (0:2, 0:0, 3:1, 0:1)

Німецькі бобслеїстки Маріама Яманка і Ліза Баквітц завоювали золото в змаганнях двійок. Срібними призерами стали американки Елана Мейерс Тейлор і Лорен Гіббс (+0,07), бронза дісталася канадкам Кейллу Хамфріс і Філіс Джордж (+0,44).

1. Маріама Яманка - Ліза Баквітц (Німеччина)

2. Елана Мейерс Тейлор - Лорен Гіббс (США)

3. Кейллу Хамфріс - Філіс Джордж (Канада)

Бьорген здобула рекордну медаль на Олімпіадах

Норвезькі лижниця Маріт Бьорген завоювала бронзу в командному спринті. Для Бьорген ця медаль стала 14-й олімпійською нагородою. Тепер в її активі 7 золотих, 4 срібних і 3 бронзових медалі.

За кількістю олімпійських медалей серед представників зимових видів спорту Бьорген випередила свого співвітчизника, біатлоніста Уле Ейнара Бьорндалена (8-4-1).

За кількістю золотих медалей Бьорген поступається тільки Бьорндалену, а також лижнику Бьорну Делі, у якого їх 8, а також 4 срібла.

CAS розгляне справу Крушельницького 22 лютого

Спортивний арбітражний суд (CAS) 22 лютого розгляне справу російського керлінгіста Олександра Крушельницького, в допінг-пробах якого виявлено заборонену речовину мельдоній. Початок розгляду справи заплановано на 9:00 по Києву.

У вівторок стало відомо, що допінг-проба "Б" Крушельницького дала позитивний результат на мельдоній. Сам спортсмен заперечує факт навмисного застосування допінгу.

Травма дня

Чемпіон світу 2011 року канадський фристайлист Кріс Дель Боско отримав перелом тазу в результаті падіння в змаганнях з скі-кросу. У заїзді 1/8 фіналу Дель Боско втратив рівновагу, після того як підстрибнув на одному з трамплінів, і впав на спину з великої висоти.

Цікаві факти

Норвегія здобула 13 золотих нагород в Пхьончхані, рекорд – 14 поставили канадці в 2010 році. У норвезьких спортсменів є шанс побити це досягнення.

Норвегія виграла 6 золоту медаль в лижних гонках, що являється рекордом для одної Олімпіади.

Збірна Німеччини з хокею вперше в історії потрапила до півфіналу турніру на Олімпіаді. Раніше кращим результатом збірний був вихід в 1/4 фіналу. Німці вперше з 1992 року зуміли переграти команду Швеції.

Збірна Фінляндії з хокею не змогла пройти стадію чвертьфіналу вперше з 2002 року. Тоді фіни також поступилися канадцям (1:2).